Kontaktpersoner

Kontaktpersonen är Medislänken i din kommun. Har du kursförslag, tips om kursledare eller frågor om Medisverksamheten i kommunen kan du vända dig till kontaktpersonen. Medis kontaktperson planerar nya intressanta kurser, vidtalar kursledare och bokar lokaler.

Brändö
Linda Karlström, tfn 050 599 2237 eller e-post linda.berg@aland.net

Eckerö
Miina Fagerlund,  tfn 0457 342 5119 eller e-post miina@aland.net
Eckerös Medis på Facebook 

Finström
Tuire Granesäter, tfn 41 664 eller 0457 361 3013

Föglö
Agneta Raitanen, tfn 50 322 eller 0457 382 3389 eller e-post agneta.raitanen@foglo.ax

Geta
Helena Nyback, tfn 49351 (biblioteket ti 16-20 och to 13-17) eller e-post bibliotek@geta.ax
Getas Medis på Facebook 

Hammarland
Britt-Marie Sundqvist, tfn 0400 880 570 eller e-post britt-marie.sundqvist@aland.net
Hammarlands Medis på Facebook

Jomala
Ingen kontaktperson ännu utsedd av kommunen.
Vänligen kontakta Medis kansli, tfn 531 620, medis@mariehamn.ax

Kumlinge
Jannika Reed, e-post medis@kumlinge.ax
Kumlinges Medis på Facebook

Kökar
Madelene Ahlgren-Fagerström, tfn 040 577 1914 eller e-post maddekokar@gmail.com
Kökars Medis på Facebook

Lemland
Stefan Lomner, tfn 982 401 eller e-post stefan@lomner.se
Lemlands Medis på Facebook

Lumparland
Gunilla Nyholm, tfn 359 037 (biblioteket må 17-20 samt on 14-15 och 17-20) eller e-post gunilla.nyholm@lumparland.ax
Lumparlands Medis på Facebook

Saltvik
Anna-Lena Nordberg-Dahlén, tfn 48 534 (biblioteket) eller e-post biblioteket@saltvik.ax

Sottunga
Britt Pettersson, tfn 040 542 9898 eller e-post britt.tennes@aland.net
Sottungas Medis på Facebook 

Sund
Sonja Berglund, tfn 45 307 eller 0457 374 9607 eller e-post sonja.berglund@outlook.com
Sunds Medis på Facebook

Vårdö
Lisbeth Lindfors, tfn 47 835 eller 0457 053 7066 eller e-post llindfors@aland.net
Vårdös Medis på Facebook

Sidan uppdaterades